12 Ekim 2017 Perşembe 18:58 Güncel

HALKEVİ BİNASI BU HALİNDEN KURTULABİLECEK Mİ?

Halkevi binası bu halinden kurtulabilecek mi?

Yıllardır restore edilmeyi bekleyen ama hiçbir kurumun yapımı için kılını kıpırdatmadığı İzmit’in özel yapılarından Halkevi binası için proje çalışmasının devam ettiği belirtildi.

İzmit’in tarihi ve çok özel yapılarında olan Halkevi binası, Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme geldi.  CHP Meclis üyesi Orhan Tanış da Halkevi binasının durumunu gündeme getirerek, “Halkevi binasının acil onarım ve restorasyona alınması teknik bir gereklilik arz etmektedir. Ancak bu konuda hiçbir adım atılmamıştır. Binanın onarım ve restorasyonu konusunda herhangi bir projeniz var mı? Varsa ne zaman başlayacak?” diye sordu.

Tanış’ın soru önergesine yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Halkevi binası gerçekten  kentimize büyük hizmetleri olmuş bir binadır. Ben okul yıllarında halkevi kütüphanesinde uzun zaman geçirmiş birisiyim. Güzel bir mimarisi var. Kentin sahip çıkması gereken bir değer. Kocaeli valiliği projesini hazırladı. Burası Kocaeli Valiliğinin bünyesinde. Anıtlar yüksek kurula sunuldu proje. Süreç devam ediyor. Bu süreç tamamlandığında restore çalışmaları başlayacak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

murat

13 Ekim 2017 Cuma 10:14

halkevi değil halk eğitimi merkezi

DİĞER HABERLER