07 Ağustos 2017 Pazartesi 13:55 Röportajlar

FAİK AKYOL’DAN HÜSEYİN AYAZ HAKKINDA BOMBA AÇIKLAMALAR

Faik Akyol’dan Hüseyin Ayaz hakkında bomba açıklamalar

Başiskele Belediyesi’nde uzun yıllar idari ve Mali İşlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevinde bulunan Faik Akyol, gazetemize Ayaz hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Röportaj Gökhan KARABULUT


Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ilçede yaptıklarını açık yüreklilikle Koz’a değerlendiren Akyol, nasıl tehdit edildiğini, ruhsat alma karşılığında nasıl köşeye sıkıştırıldığını anlattı.

‘’SÜREKLİ ARACILAR GÖNDERDİ’’
***Sizi tanıyabilir miyiz, Kocaeli kamuoyu sizi Başiskele Belediyesi ile ilgili yaptığınız mücadele ile tanıdı. 

*** Uzun yıllar Başiskele Belediyesi’nde İdari ve Mali İşlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptım. 

***Belediye’den ayrıldıktan sonra Başiskele sahilinde kafe açtınız, neler yaşadınız kafeyi açtıktan  sonra?

*** Başiskele sahilinde kafe açmak istedim, Hüseyin Ayaz aracılar vasıtasıyla ruhsat vermeyeceğini söyledi.  Aracılarla sürekli bildirimde bulundu. Daha sonra aracı geldi antlaşma yoluna gidelim diye haber gönderdi. Antlaşırsak ruhsat veririm diye haber gönderdi. Benden gazeteye beyanat vermemi kendi kendimi yalanlamamı istediler. Aracıya beyanat vermeyeceğimi kendilerinin benim ağzımdan bir yazı kaleme alarak kamuoyuyla paylaşabileceklerini söyledim. Benim ağzımdan gazeteye beyanat verdiler.  Aslında belgelerle herşey sabit. Müfettişleri ayarladılar konuyu kapadılar. Buna rağmen ruhsatımı vermediler. İşyerimin ruhsatını alamadığım için konuyu mahkemeye taşıdım, bu sefer bu mahkemeden çekilmemi talep ettiler onun karşılığında ruhsat vereceklerini söylediler. Mahkemeden geri adım attım, davamı geri çektim. Hüseyin Ayaz sonra tekrar haber verdi yazılı beyanda bulunmamı istedi. Yazılı beyanda vermek zorunda kaldım. Ruhsatımı vermemek için işi sürekli yokuşa sürdü.  2013 yılında kafeme sürekli zabıta gönderdi.  Üzerimde sürekli baskı oluşturdu.

‘’DAYATMALARI EKMEĞİM İÇİN KABUL ETMEK ZORUNDA KALDIM’’
***Peki neden dayatmaları kabul ettiniz? Kendi kendinizi yalanladınız?

***Başiskele sahilinde ki kafeye 350 bin TL para yatırdım, evimi arabamı sattım. Ekmek param için dayatmalarına göz yummak zorunda kaldım. Ekmek teknemdi benim varımı yoğumu buraya yatırmıştım çünkü. Hüseyin Ayaz davasında haklı olsa bana bunları yaşatmazdı, yazılı beyan, gazeteye benim ağzımdan açıklama göndermezdi. 

***Avantadan bahsediyorsunuz, bunlar ciddi iddialar, elinizde bu avantalarla ilgili resmi bir belge kayıt var mı?

***Belgeli olanlarda var belgeli olmayanlarda. Ben Başiskele belediyesi’nde senelerce İdari ve Mali İşlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalıştım. Ayaz’ın kara kutusuydum. Ayaz’dan habersiz hiçbir yere ödeme yapmıyorduk, uçan kuştan haberi vardı.  İlçede iş yapan firmalardan küçük olduğu kadar büyük avantalarda alındı.

‘’AVANTA VERMEYEN İŞ ADAMLARINA RUHSAT YOK’’
***İlçede ki iş adamlarından nasıl avanta alınıyor peki?

***Bizim dönemimizde işyeri sahibi ruhsat alabilmek için ve işyeri ruhsat almaya elverişli olsa bile, Belediye’ye para vermeye mahkûm ediliyor. Ödeme yapmayan firmalara ruhsat verilmiyor hatta işyerlerine mühür vuruluyor. Herkes illallah ediyor lakin güç elinde kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. 

***İş yeriniz kapandı bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

***Emekli maaşımla geçinmeye çalışıyorum. Bankalardan kredi çekmiştim icralık oldum. Allah büyük, Allah adildir, kimsenin yaptığı kimsenin yanına kar kalmaz. Adalet bir gün ondan hesap soracak bundan şüphem yok.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Uzman

10 Ağustos 2017 Perşembe 02:12

Milletvekillerinin bile dokunulmazlığı kalktı. Bu Ayaz'a neden dokunulmuyor. Kim yada kimler kolluyor.

Faik

09 Ağustos 2017 Çarşamba 10:18

Volkan yıldırıma çevap.sen hüseyın ayazdan ne sebepleniyorsun ki yalakalık yapıyorsun

fatih

09 Ağustos 2017 Çarşamba 10:04

Kasaya veya cebine koymuş ne fark eder esnaf kan agliyo zaten. Adami ekmeginden etmiş

potomyalı4153

09 Ağustos 2017 Çarşamba 10:02

şahsiyeti ve onuru olan bir insan hangi makamda olursa olsun, çıkar bu iddialar yalan der. vatandaş olarak 7 yıldızlı başkandan bir basın toplantısı beklemek hakkımız. bu ranta ortak olan varsa faik bey onları da açıklasın. hakim ve savcılar uyumaya devam etsin.

Volkan Yıldırım

08 Ağustos 2017 Salı 22:27

Sanada aynı şekilde ruhsat bermesi için birçok şeyden vazgeçmişsin adam gibi adam olsaydın bu davalardan vazgeçmezdin...Hüseyin Ayaz bu paraları kendi hesabınamı istemiş yoksa belediye kasasınamı sen onu söyle ve ispatla...İşin olmayınca ucuz ....ospular gibi çamur yapma.Ayıp gerçekten ayıp...

cemal

08 Ağustos 2017 Salı 18:21

gökhan bey bu adamla ilgili yaptığınız bu ve bundan önceki haberiniz için sizi kutluyorum.şimdi sizden ALLAH rızası için birşey daha rica ediyorum.ne olur yapılan bu yorumları il başkanı Şemsettin Ceyhan ve Sn bakanımız Fikri beye ulaştırmanızı rica ediyorum.

vatandaş

08 Ağustos 2017 Salı 15:38

hüseyin ayazın bu davranışları birçok kişiye yaptığını sağır sultan duydu. Bölgesine inşaat yapan müteahitleri ve belediyeye iş yapan insanları nasıl kullandığı. nasıl bir çıkar ilişkisi içinde olduğunu herkes konuşuyor. niye duruyorsunuz. neden bir soruşturma yapmıyorsunuz.

Yirmidokuz

08 Ağustos 2017 Salı 13:02

Allah tan hak tan hukuktan bahsediyorsunuz da cafenize ruhsat alabilseydiniz şimdi sahilde kahvenizi yudumluyor olacaktınız

Burkay

08 Ağustos 2017 Salı 11:12

Ey muhalefet siz ne iş yaparsınız. Alın size bomba haber. Bunu ulusal medyaya ve savcılığa bildiriniz. Uyumayiniz. Koz haber tebrikler. Siz habercisiniz.

Seyfi serim

08 Ağustos 2017 Salı 11:05

Savcılara sesleniyorum bu bir ihbardir. Derhal Başkan Ayaz ve ekibini emniyete alıp sorgulamaniz lazim. Hatta Faik beyi de sucu itiraf etmis. Eeyyy savcilar neyi bekliyorsunuz

mustafa

08 Ağustos 2017 Salı 10:17

Sayın Cumhurbaşkanımız ın dünkü açıklamalarını dikkatle dinledim.Diyorki bencillik batağında çırpınanlarla ve defolu kişilerle bu yolu yürüyemeyiz diyor.Şimdi gelelim by başkan Hüseyin Ayaz a yalancılık,bencillik,müteahhitlerle kirli ilişkilerve Fetöcülerle oturup kalkma ne kadar defo ararsanız var bunda. Cumhurbaşkanım ne nolur bizleri kurtar bu defolu adamdan

ahmet

08 Ağustos 2017 Salı 09:14

AK partili büyüklerim buradan sizlerin vicdanına sesleniyorum.Bu Hüseyin Ayaz I hala sorguya çekmeyecekmisiniz.ALLAH aşkına bu yalancıyı başımızdan alın partyide milleti de bundan kurtarın

Başiskeleli

07 Ağustos 2017 Pazartesi 19:09

Ah Faik bey keşke bunları zamanında basınla paylaşsaydınız o zaman siz kazanırdınız.Bir şeyler yaşanırken değerlidir.Elinizde belgeler varken karşı koysaydınız.Bu öyle lanet bir adamki dik durmazsanız harcar sizi de harcamış

DİĞER HABERLER